Komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Tomaszowie Mazowieckim w sprawie kontroli obiektów wielkopowierzchniowych



Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Tomaszowie Maz. przypomina właścicielom i zarządcom budynków o powierzchni zabudowy przekraczającej 2000 m2 oraz innych obiektów budowlanych o powierzchni dachu przekraczającej 1000 m2 o obowiązku przeprowadzenia okresowej kontroli w terminie do 30 listopada 2024 r., której przedmiotem jest sprawdzenie stanu technicznego: elementów budynku, budowli i instalacji narażonych na szkodliwe wpływy atmosferyczne i niszczące działanie czynników występujących podczas użytkowania obiektu, instalacji i urządzeń służących ochronie środowiska, instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych).
Osoba dokonująca kontroli jest obowiązana w terminie 7 dni od dnia zakończenia kontroli obiektu, pisemnie zawiadomić tutejszy organ o przeprowadzonej kontroli, pod rygorem kary grzywny. Również, właściciele lub zarządcy którzy nie poddadzą obiektów budowlanych w terminie do 30 listopada 2024 r. wyżej wymienionej kontroli, podlegają karze grzywny.

metryczka


Wytworzył: Agnieszka Kielan (24 października 2024)
Opublikował: Agnieszka Kielan (24 października 2024, 11:12:08)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 99